Det var med stor glede og stolthet Eiendomshuset DNB samlet våre eiendomskunder til årets DNB Eiendomsdag, Nordic Real Estate & Construction Conference | Onsdag 9. september 2026
Takk til våre kunder
Til tross for en spesiell og avkortet konferansedag var det svært mange som fant veien til DNBs hovedkontor i Bjørvika for en dag preget av faglig påfyll, nettverksbygging og gode samtaler om utviklingen i eiendoms- og byggnæringen.
Gjennom dagen fikk deltakerne innsikt i sentrale trender, markedsutsikter og utfordringer som vil påvirke bransjen i årene som kommer. Like viktig var muligheten til å møte kolleger, kunder og samarbeidspartnere for erfaringsutveksling og nye relasjoner.
Vi ønsker å rette en stor takk til alle som deltok, og ikke minst til årets foredragsholdere som bidro med verdifulle perspektiver og engasjerende innlegg.
Det er kundene våre som gjør DNB Eiendomsdag til den møteplassen den er. Takk for tilliten, engasjementet og de mange gode samtalene. Vi ser allerede frem til neste års konferanse.
Velkommen
DNB Bank | Marianne Wik Sætre
Key Note speaker – Christian Ringnes
Økonomiske utsikter
DNB Carnegie I Kjersti Haugland
Markedsoppdatering
DNB Næringsmegling | Jens-Petter Guthus
DNB Næringsmegling | Magnus Havikbotn Jacobsen
DNB Næringsmegling | Thomas Ramcilovic
DNB Næringsmegling | Sonja Huang
Utviklingen i handelssegmentet
Scala Eiendom I Hans Jørgen Mørland
In the hot seat
Fabege I Bent Oustad
Finansiering, rentesikring & kapitalmarked
DNB Carnegie | Børge Rogstad,
DNB Carnegie | Simen Mortensen
DNB Carnegie | Mikael Wangen,
DNB Bank | Olav T. Løvstad
Datasenterbransjen i Norden. Hvordan skaper datasenterindustrien verdier, og hvilke investeringsmuligheter, selskapsmodeller, risikoer og oppsider følger med bransjen i Norge
Fastpartner | Christopher Johansson
Magnora Data Senter| Erik Sneve
Skanska | Stein Erik Hellestad
Verne Global | Torgeir Brovold
Avslutning
DNB | Olav Løvstad
Moderator | Arne Hjeltnes